Botki na obcasie – czy są dobre na jesień?

Gdy zbliżają się chłodniejsze pory roku, wszystkie elegantki zmieniają sandały lub klapki na modne botki. Istnieje mnóstwo fasonów botków, w których można poczuć się kobieco, a jednocześnie nie narzekać na brak komfortu. Miłośniczki wysokich obcasów znajdą ciekawe propozycje na jesień lub zimę i nie będą musiały przekonywać się obuwia na płaskiej podeszwie.

Jesień na obcasach


Każdego sezonu w sklepach obuwniczych pojawiają się bardzo różne fasony, wzory i kolory butów. W ofercie są wygodne damskie botki na obcasie, zarówno niewielkim, jak i na tzw. szpilce. Oczywiście za każdym razem wybór takich butów podyktowany jest upodobaniami, bo nie każdy musi lubić i umieć poruszać się na wysokich obcasach. W takim przypadku nie trzeba jednak całkowicie rezygnować z tego fasonu obuwia, można poprzestać na małym obcasie lub wypróbować koturny. Damska stopa w takich butach prezentuje się atrakcyjnie, a cała sylwetka nabiera lekkości. Botki na obcasie można zestawiać z wieloma różnymi ubraniami i tworzyć modne kompozycje.

Brzydka pogoda a obcasy


Poruszanie się na obcasach, zwłaszcza wyższych i delikatnych, bywa trudniejsze jesienią, zimą i wiosną. Ma na to wpływ niekorzystna aura. Deszcz i powstające wskutek niego błoto, lub też intensywne opady śniegu – takie zjawiska sprawiają, że obcasy niszczą się szybciej i łatwiej się brudzą. Utrudnione jest też poruszanie się. Warto mieć w szafie też płaskie buty, z których będzie można skorzystać przy wyjątkowo kiepskiej pogodzie. W dużych miejscowościach trudności związane z aurą są mniejsze, ale małe miasta i wsie bywają pod tym względem w tyle. Lepiej uważać, niż ryzykować zniszczenie obuwia lub kontuzję, która bywa poważna w skutkach i bardzo długo się leczy.