Botki na obcasie – czy są dobre na jesień?

botki na obcasie czarne

Gdy zbliżają się chłodniejsze pory roku, wszystkie elegantki zmieniają sandały lub klapki na modne botki. Istnieje mnóstwo fasonów botków, w których można poczuć się kobieco, a jednocześnie nie narzekać na brak komfortu. Miłośniczki wysokich obcasów znajdą ciekawe propozycje na jesień lub zimę i nie będą musiały przekonywać się obuwia na płaskiej podeszwie.

Jesień na obcasach


Każdego sezonu w sklepach obuwniczych pojawiają się bardzo różne fasony, wzory i kolory butów. W ofercie są wygodne damskie botki na obcasie, zarówno niewielkim, jak i na tzw. szpilce. Oczywiście za każdym razem wybór takich butów podyktowany jest upodobaniami, bo nie każdy musi lubić i umieć poruszać się na wysokich obcasach. W takim przypadku nie trzeba jednak całkowicie rezygnować z tego fasonu obuwia, można poprzestać na małym obcasie lub wypróbować koturny. Damska stopa w takich butach prezentuje się atrakcyjnie, a cała sylwetka nabiera lekkości. Botki na obcasie można zestawiać z wieloma różnymi ubraniami i tworzyć modne kompozycje.

Brzydka pogoda a obcasy


Poruszanie się na obcasach, zwłaszcza wyższych i delikatnych, bywa trudniejsze jesienią, zimą i wiosną. Ma na to wpływ niekorzystna aura. Deszcz i powstające wskutek niego błoto, lub też intensywne opady śniegu – takie zjawiska sprawiają, że obcasy niszczą się szybciej i łatwiej się brudzą. Utrudnione jest też poruszanie się. Warto mieć w szafie też płaskie buty, z których będzie można skorzystać przy wyjątkowo kiepskiej pogodzie. W dużych miejscowościach trudności związane z aurą są mniejsze, ale małe miasta i wsie bywają pod tym względem w tyle. Lepiej uważać, niż ryzykować zniszczenie obuwia lub kontuzję, która bywa poważna w skutkach i bardzo długo się leczy.

One thought on “Botki na obcasie – czy są dobre na jesień?

 1. Hey my name is Amy, I am from Leggings Hut.

  Thought I’d let you know that we ship our fitness apparel worldwide directly from New York City.

  Fitness leggings and athletic wear for women made with quality soft material.

  You will never overpay when shopping with us.

  Discover our collection today http://www.leggingshut.co

  Thanks and have a great day!

Comments are closed.