Jak pielęgnować skórzane buty kozaki damskie na obcasie?

buty dla kobiet

Eleganckie i zadbane buty kozaki damskie na obcasie są najlepszą wizytówką każdej kobiety, dlatego też pamiętać należy o systematycznej pielęgnacji swojego obuwia. Niestety nawet najlepsze jakościowo krótkie kozaki damskie od renomowanego producenta, mogą się szybko zniszczyć, gdy nie zatroszczy się o nie.

Po pierwsze impregnacja

W pierwszej kolejności warto zadbać o to, aby zaimpregnować skórzane krótkie kozaki damskie. Impregnacja to najprostszy i najszybszy sposób, aby znacząco wydłużyć żywotność swojego obuwia. W Polsce warunki atmosferyczne pozostawiają wiele do życzenia, dlatego też tym bardziej pamiętać należy o impregnacji skórzanych materiałów. Aby wybrać porządne impregnaty, w pierwszej kolejności należy dowiedzieć się z jakiego gatunku skóry wykonane są nasze buty kozaki damskie na obcasie. Na półkach sklepowych na szczęście bez żadnego większego problemu znajdziemy sprawdzone produkty do impregnacji skóry licowej, lakierowanej, naturalnej i zamszowej.

Jak dbać o zamszowe kozaki damskie?

Największej uwagi wymagają oczyści zamszowe krótkie kozaki damskie (zobacz takie modele). Obuwie wykonane z zamszowej skóry naturalnej pięknie się prezentują, ale niestety wymagają specjalnej troski i systematycznej pielęgnacji. Zamsz jest bardzo chłonnym materiałem i podatnym na wszelkie zabrudzenia. Dzięki szczoteczce z gumowymi wypustkami, będzie można pozbyć się większości zanieczyszczeń. Przy większych zabrudzeniach kozaki można przemyć letnią wodą z niewielką ilością detergentu. Bardzo ważne jest również to, aby idealnie wysuszyć buty kozaki damskie na obcasie. Po każdym czyszczeniu kozaków, warto je ponownie zaimpregnować. Pamiętać należy również i o tym, że skórzane kozaki nie powinny być noszone co dziennie, dlatego też warto dać im nieco odpocząć.